Banki posiadają zróżnicowany zakres kredytów i pożyczek, niekiedy na naprawdę dosyć preferencyjnych warunkach, jednak wymóg jest zwykle jeden – trzeba mieć stosowną zdolność kredytową, co niestety w teraźniejszych czasach nie jest proste.

Z jakiego powodu? Zazwyczaj ze względu na fakt, że wiele osób pozostaje bez stałego zatrudnienia – stopa bezrobocia jest zresztą bardzo wysoka. Poza tym, powszechne są także umowy o dzieło i zlecenie, które nie mają charakteru stałego, z tego powodu dla banków są umowami śmieciowymi. Nie bez znaczenia są też rzeczywiście małe zarobki, przede wszystkim w porównaniu do obecnych kosztów życia. Reasumując – ogromna liczba Polaków nie ma jakiejkolwiek zdolności kredytowej. Czy to oznacza, że nie mogą starać się o pożyczki czy kredyty?

przy komputerze

Rzecz jasna, że mogą. Warto zastanowić się nad różnymi alternatywami, jak przykładowo swiatkonsumenta.pl/jak-wziac-szybki-kredyt-bez-zdolnosci-kredytowej-zobacz. Oferowane są one aktualnie najczęściej przez liczne parabanki. Co jest najistotniejszym plusem takich pożyczek? Przede wszystkim fakt, że nie ma potrzeby dostarczania zaświadczeń o zarobkach czy stosownych zabezpieczeń. Z reguły, od klientów wymagane są jedynie dowody tożsamości, posiadanie konta osobistego w banku i telefonu komórkowego. Konsument nie musi więc starać się o otrzymanie koniecznych zaświadczeń, co upraszcza sam proces otrzymania pożyczki i sprawia, że na pieniądze należy czekać o wiele krócej. Dla zwyczajnego pożyczkobiorcy ma to naturalnie dosyć istotne znaczenie, o czym parabanki dobrze pamiętają. Z pożyczek pozabankowych, czyli chwilówek mogą w dodatku skorzystać wszyscy konsumenci. Ograniczeniem nie są niskie płace, brak zatrudnienia czy otrzymywanie niewielkich świadczeń emerytalnych i rentowych. W czasach, w których coraz mniej osób może się poszczyć posiadaniem odpowiedniej zdolności kredytowej, jest to rzeczywiście istotne. Zarówno banki, jak i parabanki starają się współcześnie ciągle poszerzać własną ofertę, by przyciągnąć dużą liczbę zainteresowanych szybkim zaciągnięciem konkurencyjnego kredytu czy pożyczki klientów.

Kategorie: Pożyczki