Szybki skup nieruchomości, w kółko określany mianem dodatkowo błyskawicznym to względnie nowe zjawisko na polskim rynku lokalowym. Jest on poważany przez dużo osób, głównie za niezwykle krótki czas oczekiwania na wypłatę środków. Najczęściej całą transakcję idzie zamknąć w przeciągu kilku dni, a środki wypłacane są w okamgnieniu w gotówce. Bazar nieruchomości jest niezwykle różnorodny i niekiedy autonomiczna sprzedaż budynku mieszkalnego czy mieszkania może trwać nawet rok kalendarzowy lub dłużej.

Wszystko jest uzależnione od tego, z jaką nieruchomością mamy do czynienia, jaka jest jej lokalizacja i w jakim jest stanie. Ma miejsce oczywiście alternatywa wykorzystania propozycji agencji nieruchomości jednak nawet to nie gwarantuje szybkiej sprzedaży, a do tego cena takowej usługi z reguły wynosi kilka do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wiele osób próbuje odsprzedać nieruchomość samemu, wystawia mnóstwo ogłoszeń i wygląda szybkiego rezultatu. Mimo tych kroków nie dochodzi do transakcji i pojawia się frustracja.
wyjaśnienia do umowy
Jakie mogą być tego przyczyny? Po pierwsze kłopotem może być należność. Często nie orientujemy się w tym, jaką cenę ma nasze mieszkanie i wystawiamy je na sprzedaż po wygórowanej kwocie. Być może sama posesja nie jest, aż tak wzięta, by przyciągnąć przypuszczalnego konsumenta, a może kłopotem jest jej lokalizacja. Nie ważne, jakie są przyczyny, jest to kłopotem, który trudno rozwiązać. Pożądany może okazać się szybki skup nieruchomości, przez wzgląd którego możemy rozwiązać nasz problem w ciągu zaledwie kilku dni. Co ważne nie ma dodatkowo żadnego kłopotu ze sprzedażą mieszkań obciążonych zadłużeniem. Należałoby udać się do jednej z firm zajmujących się takową sprzedażą i oferującą kredyty pod zastaw, jeżeli nie pragniemy więcej trwonić naszego cennego czasu. Często tego rodzaju jednostki trudnią się dodatkowo skupem pozostałych dóbr jak przykładowo auta czy komputery. Wielu ludziom wiążą się one z lombardem. Musimy jednak pomnieć, że tu nie odkupimy wydanego dobra. Należałoby zaznaczyć, że odsprzedaż może dodatkowo ogarnąć samą działkę, lokal handlowy i właściwie jakikolwiek. Skupy z reguły nie ograniczają się tylko do lokali mieszkalnych.
dokumentacja
Jak szczegółowo wygląda postępowanie sprzedaży? Już naświetlamy. Po pierwsze, co normalne, należy iść do skupu i zaprezentować swoją sytuację. Kolejnym krokiem jest wizytacja pracownika skupu w naszym lokalu mieszkalnym i jego weryfikacja. Jeśli sprzedający zgodzi się na sugerowaną cenę to zachodzi podpisanie umowy. Nierzadko już wtedy idzie dostać zadatek.
zgoda
Kolejny krok to wizyta u notariusza gdzie parafujemy dokumenty, a potem dostajemy nasze pieniądze. Koniec. Parę dni i sprawa zamknięta, a my zdołamy napawać się nowymi środkami na koncie. Niezwłoczny skup mieszkań ma nadzwyczaj wiele zalet, nie powinno się jednak zapominać, że suma proponowana nam za nabytek naszego budynku mieszkalnego będzie niższa od ceny rynkowej. Jest to swego typu cena za tak błyskawiczną sprzedaż. Niemniej jednak warto odwiedzić skup posiadłości i sprawdzić, jaką przedstawi nam ofertę. Często wystarczy wejść na stronę www takowego skupu, jak przykładowo http://inwestum.com.pl, by po krótkiej korespondencji dostać szacunkową wycenę. Nie każdy użyje takiego rozwiązania jednak warto się z nim zaznajomić.

Kategorie: Kredyt