By zdobyć od banku pożyczkę należy spełniać pewne elementarne kryteria, które nazywamy możliwością kredytową. Nie każdy ma możliwość więc zezwolić sobie na zaciągnięcie zobowiązania. Na pomoc nadchodzą więc firmy, które proponują usługę pożyczka bez zdolności kredytowej. Kto może taki kredyt brać? Czy warto korzystać z takiego wyjścia?

Zadłużenie bez zdolności kredytowej – dla kogo?

Bywa tak, że, pomimo dość sporych dochodów, nie zdołamy zdobyć kasy. Jeżeli na przykład kierujemy własną firmą), bank rozpatruje to przeważnie jako niebezpieczne przedsięwzięcie i nie chce użyczyć nam kredytu. W takim wypadku możemy zaciekawić się alternatywą zaciągnięcia tego typu pożyczki..
monety

Okoliczności zobowiązania

W przypadku tego typu długów trzeba uważnie zapoznawać się z wymogami umowy. Czasami są one trochę mniej dochodowe, ze względu na swoją specyfikę. Dlatego warto bardzo dokładnie czytać warunki pożyczki, a w razie jakichkolwiek obiekcji – nie obawiać się zadawać jakichkolwiek zapytań.

Ryzyko

Powinno się jednak pamiętać, że pożyczka bez zdolności kredytowej łączy się ze znacznym niebezpieczeństwem. Przed jej zaciągnięciem, musimy zastanowić się, jaka jest nasza sytuacja fiskalna i czy bieżące przychody pozwolą nam na swobodną spłatę kredytu. Właściwie nie warto podejmować takiego niebezpieczeństwa i spłacać wysokich odsetek w zamysłach typowo konsumpcyjnych. Przed zatwierdzeniem umowy należy także bardzo wnikliwie przyjrzeć się wymogom długu. Mimo tego, że do jego brania nie potrzebujemy możliwości kredytowej, warto parę razy przeanalizować decyzję. Nierzadko oznacza ona wieloletnie spłacanie transz, a zatem kredyt nie powinien być pobierany swawolnie.

Kategorie: Bez kategorii